Jõekaare elurajooni teine maja sai nurgakivi

Siili 8 nurgakivi 4

4. aprillil asetati pidulikult Tartus Jõekaare elurajooni teise maja, Siili 8 korterelamu, nurgakivi. Siili 8 maja asub maalilise Emajõe läänekaldal ja on hea näide ainulaadse asukoha ja modernse arhitektuuri sümbioosist. Kokku on Tartu linnale ja SRV Ehitusele kuuluvatele kinnistutele planeeritud 9 moodsat korterelamut.

Kortermaja nurgakivitseremoonial osalesid ja said sõna Tartu abilinnapea Jarno Laur, SRV Ehituse AS-i juhatuse liige Priit Sauk, Arhitektibüroo 3+1 arhitektid esindaja Markus Kaasik ning ehitusfirma AS Tartu Ehitus juhatuse liige Aado Kivi. Osalesid ka teised projektiga seotud koostööpartnerite esindajad ning juba uues majas kodu ostnud kliendid, aga ka potentsiaalsed korterihuvilised ning Siili 6 naabermaja korteriühistu esindajad.

SRV Ehituse juhatuse liikme Priit Sauk´i sõnul on Siili 8 korterid Tartu kinnisvaraturul oodatud kaup. Esimesed müügitehingud vormistati notariaalselt juba kuu aega tagasi, samaaegselt hoone vaiade rajamisega. Samas hoone maht on Tartu mõistes väga suur – 48 korterit. Prognoosides Tartu uute korterite müügimahuks ca 200 tk aastas, moodustab Siili 8 kogu uute korterite turust ca 25 %. Hoone asukoht on klientide poolt kõrgelt hinnatud, asudes Emajõe kaldal mõnesaja meetri kaugusel suurest kaubanduskeskusest. Linn rajab ala lähedusse uue Sõpruse silla, jõesadama hoone ja väikelaevade kaid. Korterite akendest avanevad vaated jõele ja luhale. Keskkond on see, mida ostjad hindavad lisaks headele planeeringulahendustele ja kvaliteetsele ehitustööle.

Jõekaare elurajooni arhitektuurilahendus on sündinud auhinnatud Austria arhitektibüroo Atelier Thomas Pucher käe all ja konkreetne maja koostöös Eesti arhitektuuribürooga 3+1 arhitektid. Siili tn 8 maja asub unikaalses looduskeskses asukohas, kuid samas Tartu kesklinna lähedal. Majas on kokku 48 valgusküllast korterit, mille suurused on 30 m² kuni 88 m² ja igal korteril on rõdu. Maja valmib käesoleva aasta sügisel.